neděle 14. února 2016

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti - Ransom Riggs

Ahoj čtenáři,

dnes se spolu podíváme na knihu Sirotčinec slečny Peregrinové od Ransona Riggse, která je plná dobrodružství a výjimečně nadaných dětí.Našim hrdinou je Jacob, středoškolák pracující v rodinné síti drogerií, což nesnáší. Jednoho dne mu zavolá jeho dědeček s tím, že je ve smrtelném nebezpečí protože ho našli netvoři, které se snažil celý život lovit. Jacob mu ze začátku nevěří, protože o těch netvorech mu povídal když byl ještě dítě a myslel si, že jsou to pohádky. Nakonec se rozhodne za dědečkem vypravit, ale když k němu dorazí, zjistí, že už je bohužel pozdě.Jacob je z této události dlouhou dobu v depresích a mívá noční můry, ve kterých ho pronásledují dědečkovi netvoři. Jeden z terapeutů mu doporučí, aby navštívil místo kde děda vyrůstal a on spolu s otcem vyrazí přes Pacifik do mlhavého Walesu. Jen co jeho loď přirazí k břehu Cairnholm Island, Jacob se vrhne na hledání starého sirotčince. Podle místních by měl být na druhé straně ostrova, kde ho Jacob také najde, ale v desolátním stavu, za což může to, že byl v roce 1940 vybombardován Němci. Přesto, že je velice zklamaný tím co zjistil, do zchátralého domu se vrátí a cestou zahlédne dívku a rozhodne se jít za ní skrz bažiny až do jakési mohyly, kde se mu ztratí z dohledu. Vydá se jedinou možnou cestou - průchodem a ocitne se opět u zbořeniště. Ono už to ale zbořeniště není, protože se píše rok 1940 a sirotčinec i jeho obyvatelé jsou pořád vcelku.Jak se později dozvíme, je držen v časové kapsli, aby byl ochráněn před osudným bombardováním a Jacob přichází každý den a seznamuje se s dětmi, které vídal u dědečka na fotkách. Svým cestováním na sebe ale upozorní netvory a celá časová kapsle je v ohrožení. Jacob se musí rozhodnout - vrátí se do své doby a svého života nebo pomůže dětem s tím, že se možná už nebude moci vrátit? To už si budete muset zjistit sami.Tato kniha je úžasná. Příběh je velice poutavý i když ze začátku je chvílemi roztahaný. Co ale schází prvním pár stranám, dožene kniha více než bohatě ve zbytku. Nechybí ani fotky nadaných dětí a přiznám se, že mi občas proběhl mráz po zádech. Knihu bych určitě doporučila nejen dospívajícím, ale i dospělým. Skvělou zprávou je, že v tomto roce vyjde podle této knihy film, jehož režírování se ujal sám Tim Burton (takže to bude špičkový). 


 

To by bylo pro dnešek vše, snad jen ať nezapomenete na soutěž o knihu Assassin's Creed která poběží téměř do konce února. 
Teď už je to opravdu vše, takže nashle příště :)

6 komentářů:

 1. NA ten film se taky dost těším! :) MYslím, že tenhle druh knihy prostě nemohl dostat lepšího režiséra!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně a vim, ze se nemusím bát, ze to podělá :D

   Vymazat
 2. Po prečítaní knihy som mala chvíľu zimomriavky.Tie fofotografie boli dosť strašidelné. Tak som naozaj zvedavá na film

  OdpovědětVymazat
 3. Kniha mě docela zaujala a článek je taky pěkný, jdu si přečíst něco dalšího, třeba si nějakou knihu zase koupím.
  S láskou Rose :* - Můj blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mám radost :) Bylo by skvělé došťouchnout někoho víc ke čtení :D

   Vymazat